przemysł gumowy

Współpracując z firmą Pelmar, możemy zaproponować szereg rozwiązań dla naszych Klientów w zakresie przetwarzania gumy i kauczuku.

Firma Pelmar Engineering to ponad 50 letnia tradycja oraz ponad 1000 instalacji w zakresie przetwarzania gumy i surowców na bazie gumy.

pelmar polska_młyn do gumy_recykling opon_przetwarzanie gumy_młyn do kauczuku_prodoreko

Oferta Pelmar jest bardzo szeroka:

  1. Procesy mielenia/mieszania:

– Mieszalnik typu batch mixer jest najpopularniejszą maszyną mieszającą w przemyśle gumowym. Może być stosowany do praktycznie wszystkich rodzajów kauczuków i ma długą żywotność, nawet podczas pracy przy bardzo dużych wydajnościach produkcyjnych. Można go również kontrolować i w pełni zautomatyzować, synchronizując z innymi urządzeniami na linii.

– Proces mielenia gumy kształtuje gumę w płaskie, długie paski, poprzez przepychanie jej przez dwie sąsiednie, ciężkie, hartowane stalowo przeciwbieżnie poziome rolki. Zwykle obracają się z nieco innymi prędkościami. Zwoje walcownicze są wydrążone lub wywiercone i mogą być w razie potrzeby ogrzewane lub chłodzone. Po cyklu mieszania płyty gumowe są przenoszone do wsadu wyłączonego w celu chłodzenia lub podawania kalandra.

– Ekstrudery do gumy,

  1. Produkcja i utylizacja opon:

– Prasy do gumy

– Maszyny do budowy opon są wykorzystywane w zakładach produkujących opony i są przeznaczone do łączenia różnych elementów tworzących oponę w okrągły cylindryczny kształt. Konwencjonalny proces składa się z dwóch etapów: pierwszego etapu buduje się obudowę (wewnętrzną wykładzinę, warstwy ciała, zespoły wierzchołków perełek, ścianę boczną), podczas gdy na drugim etapie paski i stopnie nakłada się na wierzch obudowy. Ten uformowany zestaw jest bardzo zbliżony do ostatecznych wymiarów opony i jest powszechnie określany jako „zielona opona”. Zielona opona jest sprayem ze specjalnymi materiałami przed wulkanizacją. W prasie do utwardzania opona jest kształtowana przez pewien czas pod wpływem ciepła i nacisku, a jej rowki są wycinane przez rowki szlifowane na powierzchni formy.

– Maszyny do testowania opon,

– Maszyny do cięcia gumy. Proces produkcji opon i gumy jest unikalny i złożony pod wieloma względami. Wyjątkowość wynika z formy i wielkości potrzebnej dla każdego komponentu, a złożoność wynika również z różnych procesów na linii produkcyjnej.

  1. Sprzęt laboratoryjny i przemysłowy:

– Rozdrabnianie, cięcie, granulacja

– Ekstrudery

– Kalend ery

– Sprzęt ;aboratoryjny

  1. Maszyny i urządzenia do recyklingu gumy i opon.

pelmar polska_młyn do gumy_recykling opon_przetwarzanie gumy_młyn do kauczuku_prodoreko