Inoxpa systemy mieszające

Inoxpa – producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego, mleczarskiego, chemicznego i farmaceutycznego. Systemy higieniczne do wszystkich zastosowań i produktów.

 

CMC-ATEX System do produkcji żelu hydro-alkoholowego

Mieszalnik CMC to system przeznaczony do szybkiego rozpraszania produktów hydrokoloidowych, takich jak karboksymetyloceluloza (CMC), mąki, karbopol, pektyna oraz guma guar lub ksantan. Dodatki te są szeroko stosowane w przemyśle ze względu na ich wielorakie właściwości: jako zagęstniki, środki żelujące, stabilizatory, środki kompleksujące itp.

Wersja ATEX tego sprzętu jest przeznaczona do użytku z produktami, które mogą tworzyć atmosferę wybuchową. Głównym zastosowaniem jest produkcja żeli wodno-alkoholowych, które zwykle zawierają znaczne ilości alkoholu.

Głównymi składnikami żeli wodno-alkoholowych są:

Alkohol (etanol lub izopropanol) 50–80%

Woda 0-40%

Gliceryna 0-20%

Środki żelujące (karbopol, hydroksypropyloceluloza itp.) 0,5-5%

Wykonanie:

Części mające kontakt z produktem AISI 316L

Inne materiały AISI 304L

Uszczelki stykające się z produktem EPDM

Wykończenie powierzchni:

Wewnętrzne 2B, z usuniętymi i wypolerowanymi spawami Ra ≤ 0,8 µm

Zewnętrzne 2B ze szczotkowanymi, przemytymi i pasywowanymi spawami

 

Mieszalnik do ciał stałych MBC z podwójnym stożkiem

Mieszalnik dwustożkowy służy do wytwarzania jednorodnej mieszaniny ciało stałe-ciało stałe. Mieszanie jest powszechnym etapem procesu wytwarzania produktów dla takich branż, jak służba zdrowia, żywność, chemia, kosmetyki, detergenty, nawozy i tworzywa sztuczne.

mieszalnik Inoxpa

Przykłady materiałów lub substancji zmieszanych w ten sposób obejmują farmaceutyczne granulki, mąkę z semoliny, nasiona, skrobię, ziarna kawy i mieloną kawę, kakao, płatki lub granulki czekolady, mleko w proszku, żywność dla niemowląt, preparaty do sporządzania odwodnionych zup i kremów, woski z liści granulki detergentu, płatki mydlane, nawozy sztuczne, tworzywa sztuczne w proszku, mielone lub granulki, włókno szklane itp.

Wykonanie:

Części mające kontakt z produktem AISI 316 (EN 14404)

Konstrukcja i inne części metalowe AISI 304 (EN 14301)

Wykończenie wewnętrzne Błyszczący połysk

Wykończenie zewnętrzne Błyszczący połysk

https://youtu.be/C1dTSgNuaeI

 

Blendery przeciwbieżne MCR

Blendery przeciwbieżne służą do mieszania i homogenizacji zdyspergowanych produktów w kontrolowanej temperaturze z optymalną wydajnością, niezależnie od lepkości produktu.

Jednostki te przeznaczone są przede wszystkim dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego oraz środków higieny osobistej.

Są idealne do procesów wymagających ogrzewania, próżni, wstępnego mieszania, dodawania, energicznego mieszania, tworzenia emulsji lub dyspersji, a także ciśnienia i temperatury. Płoza może pracować pod ciśnieniem od -1 do 0,5 bara, a podwójna osłona – do 3 barów. Temperatura robocza wynosi od -7 do 120 ºC.

Możliwe jest kontrolowanie następujących parametrów: temperatura, ciśnienie, pH, masa i lepkość.

Urządzenie wyposażone jest w system czyszczący z obracającymi się kulkami natryskowymi, umożliwiającymi podłączenie do systemu czyszczenia CIP i SIP.

Przykładowe produkty, które można leczyć tymi urządzeniami to wszelkiego rodzaju kremy, żele, filtry przeciwsłoneczne, depilatory, kosmetyki do makijażu, dezodoranty, sosy, pasztety, pasty, kremy do butów, emulsje, mieszanki parafin, mieszanki woskowe, dyspersje karbopolu, pasty do zębów, produkty przeznaczone do drogerii i parafarmacji.

mieszalnik inoxpa

Wykonanie:

Części mające kontakt z produktem AISI 316 (EN 14404)

Inne części ze stali nierdzewnej AISI 304 (EN 14301)

Wykończenie powierzchni wewnętrznej, połyskliwy połysk, Ra ≤ 0,8 μm

Wykończenie powierzchni zewnętrznej na połysk, Ra ≤ 0,8 μm

 

Mieszalnik ciał stałych MV typu V.

Blender typu V służy do wytwarzania jednorodnej mieszaniny ciało stałe-ciało stałe. Mieszanie jest powszechnym etapem procesu wytwarzania produktów dla branż takich jak służba zdrowia, farmacja, żywność, chemia, kosmetyki, detergenty, barwniki, nawozy i tworzywa sztuczne.

mieszalnik inoxpa

Przykłady materiałów lub substancji zmieszanych w ten sposób obejmują farmaceutyki, mąkę cukierniczą, mączkę rybną, mąkę rafinowaną lub białą, mąkę pełnoziarnistą, mąkę do panierowania, dekstryny, enzymy, kawę, kakao, mleko w proszku, czekoladę, żelatynę, krem karmelowy i proszek deserowy, żywność dla niemowląt, budyń w proszku, skrobie, nasiona, pigmenty, barwniki, kosmetyki, sproszkowane lub granulowane tworzywa sztuczne, włókno szklane itp.

Wykonanie:

Części mające kontakt z produktem AISI 316 (EN 14404)

Konstrukcja i inne części metalowe AISI 304 (EN 14301)

Wykończenie wewnętrzne Błyszczący połysk

Wykończenie zewnętrzne Błyszczący połysk

 

System rozcieńczania SLES-DE-10 SLES

Sodium Lauryl Ether Sulphate (SLES) to środek powierzchniowo czynny szeroko stosowany do produkcji środków czyszczących, mydeł, szamponów, a nawet past do zębów. Dzięki właściwościom zwilżającym i emulgującym znajduje zastosowanie również w przemyśle kosmetycznym i dermofarmaceutycznym.

Tradycyjnie SLES jest dostarczany w 70% lub 27%. Lepkość produktu przy stężeniach pośrednich znacznie wzrasta i staje się trudny w obsłudze.

Zakup skoncentrowanego produktu wiąże się ze znacznymi oszczędnościami w kosztach transportu i magazynowania produktu.

Urządzenie do rozcieńczania SLES pozwala czerpać korzyści z zakupu skoncentrowanego produktu. Skoncentrowany produkt można rozcieńczyć w linii bezpośrednio z ciężarówki i przechowywać w postaci rozcieńczonej do 27% lub przechowywać w postaci skoncentrowanej i rozcieńczać zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi.

mieszalnik inoxpa

Korzyści

Produkt końcowy wolny od grudek i powietrza w przewodzie.

Mniejsze koszty transportu.

Oszczędność miejsca i kosztów przechowywania produktów.

Amortyzacja sprzętu za kilka miesięcy.

Skoncentrowany SLES jest bardziej odporny na atak mikrobiologiczny i zawiera mniej zanieczyszczeń.

Wykonanie:

Części mające kontakt z produktem stal nierdzewna AISI 316L (1.4404)

Pozostałe części stalowe ze stali nierdzewnej AISI 304 (1.4301)

Uszczelki stykające się z produktem EPDM / NBR

Uszczelnienia mechaniczne:

Pompy C / Cer / NBR

Mieszacz C / SiC / EPDM

Wykończenie powierzchni wewnętrznej Ra <0,8 µm

 

System mieszania MIX

Blendery INOXPA typu MIX zostały zaprojektowane specjalnie do mieszania produktów płynnych o niskiej lub wysokiej lepkości dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego i chemicznego. Z tego powodu budowane są z wykończeniem sanitarnym.

Są podzielone na pięć jednostek z odpowiednimi mieszadłami. MIX-1 ma centralne mieszadło typu kotwicznego, MIX-2 ma turbinę z tarczą Cowlesa na centralnym wale, MIX-3 jest wyposażony w mieszadło z centralnym łopatką, a MIX-4 ma zarówno centralną kotwicę mieszadło i mieszadło promieniowe z tarczą Cowles. MIX-5 jest wyposażony w mieszadło przeciwbieżne i mieszadło umieszczane na dnie zbiornika.

mieszalnik inoxpa

Wykonanie:

Obszary stykające się z produktem AISI 316 (EN 14404)

Inne obszary AISI 304 (EN 14301)

Wykończenie powierzchni wewnętrznej Jasny połysk z wykończeniem sanitarnym

Wykończenie powierzchni zewnętrznej Mat

 

SolidMix Mieszanie ciał stałych i cieczy

Blender frakcji stała / ciekła przeznaczony jest do rozpuszczania ciał stałych w zastosowaniach w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym i chemicznym. Jednym z jego zastosowań jest rozpuszczanie cukru do produkcji napojów, rekonstytucji mleka, produkcji syropów, przygotowania solanki, jogurtów i innych premiksów mlecznych oraz produkcji lodów.

Wykonanie:

Części stykające się z produktem: AISI-316L

Uszczelki: EPDM

Uszczelnienie mechaniczne mieszalnika (standard): C / StSt / EPDM

Wykończenie powierzchni wewnętrznej: połysk lustrzany, Ra <0,8

 

LiquidMix Mieszalnik cieczy o niskiej lepkości

mieszalnik cieczy inoxpa

LIQUIDMIX to gama urządzeń przeznaczonych do produkcji wyrobów farmaceutycznych o niskiej lepkości (na bazie wody lub oleju).

 

Mieszalnik lepkich produktów ViscoMix

mieszalnik farmaceutyczny inoxpa

Gama urządzeń VISCOMIX przeznaczona jest do produkcji wyrobów farmaceutycznych o dużej lepkości.

 

Przygotowanie sterylnych roztworów PharMix

mieszalnik farmaceutyczny inoxpa

Gama urządzeń PHARMIX przeznaczona jest do przygotowywania sterylnych produktów farmaceutycznych.